Büyük Balkan Turu
YENİ
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.
Genel Bilgi

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

► Lüks Otobüsler ile Gidiş-Dönüş Ulaşım

► Araç İçi İkramlar  

► Oda Kahvaltı Konaklama

► Türkçe Rehberlik  Hizmeti

Bireysel Rezervasyonlar için lütfen "Tarih ve Fiyat" sekmesinde bulunan seçeneklerden size uygun olanını seçiniz.

HAREKET

Saat 22:30’da Kurtuluş Camii önünde buluşarak Kapıkule sınır kapısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin  ardından Makedonya’nın başkenti Skopje ( Üsküp’e ) doğru hareket ediyoruz.

 

1.GÜN

Sabah saatlerinde Tetova’ya (Kalkandelen) varıyoruz. Burada Makedonya’daki en ilginç Osmanlı eserlerinden biri olan Alaca Camii’yi ziyaret ederek Hacı Bektaş Harabati Baba Tekkesi’ni geziyoruz. Şehir turumuzun ardından Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz.  Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında ; Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Camii, İsa Bey Camii, Sv. Spas Klisesi, Taş Köprü, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Vodna Tepesi. Alışveriş ve yemek için kısa bir serbest zamanın ardından Üsküp’e dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz.(Üsküp Konaklama)

 

2.GÜN

Sabah Otelde alacağımız Kahvaltı sonrası Sırbistan’ ın Başkenti Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Belgrad şehir turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan, Kale İçi Surları, Anıtları , Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Çeşmesi(1521-1878) Osmanlı hamamı ve Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin merkezi sayılan ve araç trafiğine kapalı bölge olan Knezmihaylova Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otele gidip yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’e  geçmek üzere sınır kapısına ulaşıyoruz,buradaki gümrük işlemlerinin ardından Sarayevo’ya doğru devam ediyoruz ve şehir turuna çıkıyoruz. Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi,Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret, Saat kule, Savaşı’nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, öğle yemeği ( Bosnjak Kebapi ya Bosnjak böregi),Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, diğer eserleride gördükten sonra otele gidip yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar’a devam ediyoruz. ilk durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonra Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Tarihi Koski Mehmet Bey Camisini ve Karagöz Camisini ziyaret edip alışveriş ve gezmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Hırvatistan Dubrovnik bu gece kalacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

 

5.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının  ardından Şehir turumuzda; UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Şehir Kapıları, Kuleler ve diğer önemli yapılar göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun bitiminde alışveriş ve gezmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Budva – Kotor bu gece kalacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

 

6.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının  ardından otelimizden İlk durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor'dur. Kotor’da tarihi kalenin(Stari Grad) ve çarşısının gezilmesinin ardından Karadağ’ın şirin sahil kenti Budva’ya hareket ediyoruz. Muhteşem Sahilleri, Çok Renkli Gece Hayatı İle Balkanlar’ın En Ünlü Tatil Merkezlerinden Budva’ya serbest zaman sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panaromik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykelini görüyoruz ve bir saat serbest zaman veriyoruz. Arnavutluk’u geride bırakarak Makedonya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin sonrasında,Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrine varıyoruz. Serbest zaman geceleme otelimizde.

 

7.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından. Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz sonrasında aracımızda buluşarak Bitola ( Manastır )’a hareket ediyoruz.Atatürk’ün okuduğu Askeri İdade binası ve Atatürk için ayrılan Anı Odasını ziyaret sonrası Yunanistan Selanik şehrine doğru hareket ediyoruz. panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia ,Şadırvan, Aristotales, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası  Ulu Önder ATATÜRK’ ün Evi’ni ziyaret ediyor Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

8.GÜN

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz KAVALA şehir turumuzda Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti ve Heykeli, Eski Kavala ve Yeni Kavala, Liman ve Kanuni’den kalma Su Kemeri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemek molasında deniz kenarında balık yiyip serbest zamanın keyfini çıkartıyoruz. Ardından meşhur Kavala Kurabiyesi alışverişi yapmak üzere imalathanede vereceğimiz mola sonrası Batı Trakya şehirleri olan İskeçe-Gümülcine-Dedeağaç şehirlerini panaromik olarak geziyoruz. Gezimizin ardından İpsala sınır kapısına gidiyoruz. Alışveriş, gümrük ve pasaport işlemleri sonrası LÜLEBURGAZ’a hareket ediyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz..Bir başka turumuzda görüşmek üzere..sevgiyle kalın..

 

 

 

Bireysel Rezervasyonlar için, seçeneklerden lütfen size uygun olanını seçiniz.
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

► Öğlen ve Akşam Yemekleri

► Tüm Şahsi Harcamalar

► Vize Ücreti ve Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti 

► Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)

► Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Yeşil ve Gri Pasaporta VİZE İstenmemektedir.

Kırmızı Psaport için YUNANİSTAN yada Geçerli bir SHENGEN Vizesi İstenmektedir.