Kuzey Bulgaristan Turu

1877 - 1878 ( 93 Harbi )

PROMOSYON
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.
Genel Bilgi

2 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama,

• Lüks Araçlar İle Ulaşım,

• Türkçe Rehber İle Anlatım,

Bireysel Rezervasyonlar için lütfen "Tarih ve Fiyat" sekmesinde bulunan seçeneklerden size uygun olanını seçiniz.

KUZEY BULGARİSTAN TURU

1.GÜN :  

  E-5 STADYUM Gençlik Merkezi Önünde Siz değerli misafirlerimizi alarak Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı üzerinden pasaport işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Sofia Otoyolu Üzerinden Harmanlıdan ayrılarak Şıpka tepesine varıyoruz. Burada kısa bir mola verip yolumuzu devam ederek açık ETNOGRAFYA müzesini ziyaret edip yolumuza devam ediyoruz.1185 yılında 2.bulgar devleti kurulduğu Veliko Tırnovoya geçiyoruz. Tarihi Tsavert tepesini turladıktan sonra şehir merkezinde Osmanlı döneminde kurulan Samovoska zanaatkarlar çarşısını gezip kısa bir serbest zaman veriyoruz, ardından yolumuza devam ederek 1878 yılında Osmanlı Rus savaşının en büyük muharebeleri yapılan Plevneye geçiyoruz. Burada savaşları anlatan PANAROMA MÜZESİni gezip panoramik şehir turunu tamamladıktan sonra yolumuza devam ederek LOFÇA şehrine ulaşıyoruz konaklama  otelimizde.

 

2.GÜN :

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra şehir merkezinde bulunan KAPALI KÖPRÜyü ziyaret ettikten sonra şehir merkezini panaromik gezip Serbest Zaman sonrası yolumuza devam edip deli ormanın 2.büyük şehri olan ŞÜMENi Ziyaret ediyoruz.Burada 1744 yılında inşa edilen önemli eser olan TOMBUL CAMİyi ziyaret edip şehir merkezinde bulunan çarşıyı gördükten sonra yolumuza devam edip1 saatlik yolculuk sonrası VARNA şehrine varıyoruz. Konaklama   otelimizde.3.GÜN :
  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra şehir merkezinde bulunan Katedreli gördükten sonra Nessebar tarihi adayı görüyoruz ardından BURGAS Şehrini panaromik olarak gezerek Türkiye’ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİ ALDIĞIMIZ NOKTALARDA İNDİREREK, Bir Sonraki HAYAT TURİZM Organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz…

Bireysel Rezervasyonlar için, seçeneklerden lütfen size uygun olanını seçiniz.
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.

• İlk Gün Yolda alınan Sabah kahvaltısı,

• Öğlen ve Akşam Yemekleri,

• Tüm Şahsi Harcamalar,

• Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 ₺) Yetkili Banka,Vergi Daireleri,Gümrük Kapıları

• Müze Ören Yeri Ücretleri

Bu tur ile ilgili YEŞİL ve GRİ Pasaportlara VİZE İstenmemektedir.
Kırmızı pasaportlar için geçerli BULGARİSTAN veya SHENGEN vizesi istenmektedir.