Doğu Ekspres ile Kars Turu (Trenle Gidiş-Uçakla Dönüş)
POPÜLER
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.
Genel Bilgi

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;

 • 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama
 •  Lüleburgaz - Çorlu / İstanbul - Lüleburgaz Hava Limanı Transferi
 •  Turistik Doğu Ekspresi Treni ile Ankara – Kars Biletleri (Yataklı Vagon)
 •  Kars - İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 •  Çorlu - Ankara Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 •  Kars Havalimanı – Otel Transferi, Kars İçindeki Tüm Transferler, Otel – Kars Havalimanı Transferi
 •  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  Hayat Turizm Güvencesi
Bireysel Rezervasyonlar için lütfen "Tarih ve Fiyat" sekmesinde bulunan seçeneklerden size uygun olanını seçiniz.

1.Gün : Hareket 

Lüleburgz - İstanbul – Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

Kalkış noktamız olan Lüleburgaz'da siz sevgili misafirlerimizle buluşarak  Çorlu Hava Limanı Uçağımıza binmek için  yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat  süren yolculuğumuzun ardından Ankara Tren Garına varıyoruz. Tren garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 15:30’ da tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 15:55’te Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yaklaşık 31 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği tren restaurantında ekstra olarak alınacaktır.

2.Gün

İliç, Kemaliye (Eğin), Erzincan, Erzurum, Kars / Turistik Doğu Ekspresi İle Keyifli Bir Yolculuk

Sevgili Konuklar; geçirdiğimiz keyifli bir gece yolculuğunun ardından sabah 06.00 civarı Erzincan’ın İliç İlçesi’ne ulaşacağız. Trenimiz burada 3 saatlik bir mola verecek. Bu molada dileyen konuklarımızla birlikte ekstra Kemaliye (Eğin Turu) yapacağız. Ekstra olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuzda ilk durağımız tarihi Taş Yol olacak. Yapımı 150 yıl süren, amacı Kemaliye’nin ulaşım sorununu çözerek yaşamı kolaylaştırmak olan bu kararlılığın göstergesi olan Taş Yol, bizleri geçmişte güzel bir yolculuğa çıkaracak. Doyumsuz manzarayı fotoğrafladıktan sonra adı Eğin iken, Mustafa Kemal Atatürk'e atfen Kemaliye olarak değiştirilen ilçe merkezine ulaşıyoruz. Kent merkezi, Lökhane, Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Seyitali Parkı, Medrese, Değirmen ve Kiliseden Müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesi göreceğimiz başlıca noktalar olacak. Gezilerimizin ardından trenimize dönüyoruz. Trenimize yerleştikten sonra 09.05’de Erzincan’a doğru yol alıyoruz. 11.00 de ulaşacağımız Erzincan’da, trenimiz 2 saat 40 dakika mola verecektir. Bu sürede serbest olarak Erzincan’da gezebilirsiniz. 13.40’da Erzincan’dan ayrılacak trenimiz 17.30’de Erzurum’a ulaşacaktır. Erzurum’da 2,5 saat mola verilecektir. Bu molada arzu eden konuklarımız, Erzurum Gar’ına yakın noktada bulunan Cağ Kebabçılarına giderek, Erzurum’un bu muhteşem lezzetini tadabilirler. (Ekstra). 20.10’da Erzurum’dan kalkacak trenimizle, keyifli akşam manzaraları eşliğinde serhat şehrimiz Kars’a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza biniyor ve otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün 

Ani Ören Yeri - Çıldır Gölü - Kafkas Halk Dans Gösterisi

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile buluşarak ekstra alacağımız (Kafkas Halk Gösterisinide barındıran) akşam yemeği için Kars Sini Restauranta gidiyoruz.

 

4.Gün 

Kars Kalesi - 12 Havariler Kilisesi - Taş Köprü - Dönüş

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne aşağıdan görüyoruz. Ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evi'ni görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Kaşar Peyniri alışverişini yaptıktan sonra Kars Havalimanına giderek  İstanbul Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'da bizi bekleyen transfer aracımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Hayat Turizm seyahatinde buluşmak üzere sizinle vedalaşıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.. Sevgiyle kalın :)

 

Bireysel Rezervasyonlar için, seçeneklerden lütfen size uygun olanını seçiniz.
Bu turun rezervasyon yapılacabilecek bir tarihi bulunmamatadır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Turistik Doğu Ekspresi’ndeki Tüm Öğünler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar